Парасольки – П’єр Огюст Ренуар

Парасольки   Пєр Огюст Ренуар

Знаменитий полотно Парасольки написаний художником у 1881-1886 роках, після його повернення з Італії. Впливом італійських вражень можна пояснити більш чіткі, ніж зазвичай контури зображуваного. А у всьому іншому це типове твір Ренуара, майстра, якого неможливо сплутати ні з ким.

Над цією картиною Ренуар працював протягом ряду років, як раз в той час, коли відбулися кардинальні зміни в його манері письма. Він почав цю картину незадовго до від’їзду до Італії, де перебував у 1881-1882 роках, але робота залишалася незавершеною ще як минеимум п’ять років.

Детальне вивчення фасонів показує, що сукні на жінок, зображених у правій частині картини, відповідають моді 1881 року, а сукня на жінці зліва – моді 1886 року. Є також відмінності в колірному вирішенні цих частин картини.

Фігури двох дівчат, що стоять з правого боку картини, написані м’якими, легкими мазками, характерними для Ренуара-імпресіоніста, а фігури в лівій частині полотна виконані вже іншим стилем, конкретним, явно демонструє той вплив, який справило на художника вивчення зразків класичного мистецтва і мистецтва епохи Ренесансу, з якими він познайомився в Італії.

Незважаючи на ці відмінності, картина виглядає дуже цілісно і вважається однією з найвідоміших робіт Ренуара – оригінальної за задумом і наповненою живими, яскравими деталями. Ця картина була останнім великим полотном, на якому Ренуар зобразив сцену з сучасної йому життя. Після цього він звернувся до більш “вічним” темами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Парасольки – П’єр Огюст Ренуар.