Пари в парку д’аржансон в Аньере – Вінсент Ван Гог

Пари в парку даржансон в Аньере   Вінсент Ван Гог

Цю картину, написану в 1887 році, Ван Гог назвав “Сад із закоханими”. Імовірно, він написав її під час нетривалого роману з Агостіно Сегаторі, власницею кафе на Монмартрі, де часто виставлялися картини художників. Ван Гог бачив у садах і парках уособлення ліричного настрою і романтизму.

У картині помітно захоплення автора технікою пуантилізму, заснованої на оптичному змішанні відтінків з дрібних точок чистих фарб. Проте Ван Гог не використовував точки. Вся картина викладена дрібними мазками різного розміру і спрямованості.

Особливо це помітно в області неба, де холодні блакитні мазки покладені рівним шаром поруч з такими ж акуратними мазками теплого відтінку. Блакитні плями неба видно і на зелені парку, і на його доріжках. Спокійні ритми, створюються рівним рядом підстрижених дерев, створюють атмосферу умиротворення, а присутність закоханих посилює романтизм.

Картина написана на незвичному для Ван Гога великому форматі: по більшій стороні її розмір склав більше метра. Перед перенесенням композиції на полотно був створений ескіз невеликого розміру, а також ескіз, виконаний в техніці пуантилізм. На відміну від основного числа робіт автора, ця картина була написана в студії. Вона виставлялася в салонах Парижа досить довгий час, що ще раз говорить про її значущості для Ван Гога.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Пари в парку д’аржансон в Аньере – Вінсент Ван Гог.