Париж. Бульвар Капуцинок – Костянтин Коровін

Париж. Бульвар Капуцинок   Костянтин Коровін

Рух і життя світу – тема полотна “Париж. Бульвар Капуцинок”. Колористична домінанта композиції – вітрина, палаюча як вогненна піч. Вона запалює жовтим полум’ям мокру бруківку, вихоплює з мороку кут будинку і край стіни сусіднього.

Лілуваті рефлекси біжать по зеленому фасаду будинку, тремтять в темних шибках вікон і поступово згасають, набувають зеленуватий тон глибині вулиці, позначеної ланцюжком рідкісних вогнів, на задньому плані густіших в манливе марево. В цю гру світла свій внесок вносять і святковий блиск вікон сусіднього будинку, і нічна синява неба, відображена в калюжах. Імпресіоністом Коровін був, але його імпресіонізм не вкладався в раціональний зразок пошуків в області спектрального аналізу.

Відомо, що до повторення одного і того ж виду вдавалися імпресіоністи, створюючи серії картин з метою вивчення мінливого освітлення. До повторення вдається і Коровін, але раціоналістична завдання дослідження чужа його імпульсивною натурою. Його картини зберігають свіжість і експресію стрімко виконаного етюду. Порівняно з коровинскими, паризькі пейзажі К. Піссарро, створені в тих же місцях міста, здаються академічно продуманими і завершеними. У всякому разі, серія, яка отримала умовна назва “Паризькі вогні”, воістину романтична.

Дивлячись на нічні паризькі пейзажі Коровіна, глядач занурюється в таємничу сферу життя міста з його яскраво освітленими вітринами, різнобарвними вогнями ліхтарів, створюють строкатий калейдоскоп світла і тіней. Штучне освітлення міських вулиць вже саме по собі підсилює момент видовищності, надаючи цілком реального мотиву деяку фантастичність. Дивно сміливо Коровін вирішує свої нічні паризькі пейзажі в кольорі. Він не боїться великої кількості чорного, наприклад, В “Парижі вночі. Італійська бульвар” при зображенні крон дерев; сміливо вводить чорну фарбу в інші роботи тієї ж серії.

Саме поруч з нею яскравіше спалахують червоні, зелені, помаранчеві та зелені вогні вітрин і ліхтарів. А в цілому створюється дивно рухливий калейдоскоп кольору, завданої мазками різними по ширині, формі, густоті і щільності барвистого шару.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Париж. Бульвар Капуцинок – Костянтин Коровін.