Паризька вулиця в дощову погоду – Гюстав Кайботт

Паризька вулиця в дощову погоду   Гюстав Кайботт

Картина не тільки займає особливе місце у творчості самого Кайботта, але вважається одним з шедеврів світового мистецтва. Як і багато інші роботи художника, вона дуже близька до фотографії: дощовий день на площі Дубліна в Парижі переданий настільки реалістично, що відчувається сирої повітря.

В кінці XIX століття французька столиця росла дуже швидкими темпами, з’являлося все більше районів і площ, і люди все менше перетиналися один з одним. Це і намагався підкреслити автор картини. Дивлячись на пішоходів на середньому і далекому плани, створюється враження, що вони хаотично пересуваються в різних напрямках і нікого навколо не помічають.

Бездоганна з технічної точки зору і наповнена глибоким змістом картина має ще одну особливість – композиційну. Полотно можна подумки розділити на дві частини вздовж ліхтарного стовпа, і кожна з них матиме своє змістове наповнення.

Кайботт уважний до деталей: дамська вуалетка виглядає практично невагомою, тим не менш на ній легко вгадується фактура матеріалу; перлова сережка сяє білосніжним світлом.

Кірк Варнедо, дослідник життя та творчості Гюстава Кайботта, дав високу оцінку цій роботі. Він назвав її самої монументальної, безмежно привабливою, красивою і ніжною картиною художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Паризька вулиця в дощову погоду – Гюстав Кайботт.