Пастушка (Дівчинка з прутом) – Каміль Піссарро

Пастушка (Дівчинка з прутом)   Каміль Піссарро

Активний експериментатор і великий ентузіаст, Каміль Піссаро був завжди в пошуках нових засобів виразності. Всією своєю творчістю він неначе прагнув довести, що належить не до традиційної академічної школи, а до новаторам-імпресіоністів, здатним своїми ідеями просто потрясти всі традиційні підвалини, розкривши нову естетику прекрасного. У багатьох картинах можна помітити певний вплив того чи іншого авторитетного імпресіоніста. Моне, Сезанн, Курбе, Міллі і інші художники багато в чому визначили стиль Піссаро на тому чи іншому творчому етапі. “Дівчинка з прутом” – це явна відсилання до Дега і Ренуара.

Замість мальовничих, багато наповнених пейзажів, майстер зупиняє свою увагу на зображенні фігур людей. Природа поступово зміщується з головних ролей на задній план, стаючи лише фоном і поступаючись місцем людині. Перше, що відразу зупиняє погляд глядача, споглядає дане полотно – поза дівчинки. Таке характерне розташування тіла нагадує нам картини Мілле, однак, останній зазвичай ідеалізував героїв своїх робіт, в той час як Піссаро виписав дівчинку дуже жваво і просто.

Обличчя дівчинки висловлює глибоку задумливість, нахил голови, розслаблена поза свідчать про спокій і умиротворення. Дівчинка крутить у руках прутик, відпочиваючи, насолоджуючись самотністю, віддаючись своїм роздумам.

Надзвичайно цікава композиція. Піссаро свідомо зливає головний і другорядні плани, обмежуючи при цьому в якійсь мірі глибину картини. Наближеність фігури і перспектива картини знаходяться як би в одній площині, що можна вважати прикметною знахідкою художника при побудові композиційного плану.

Картина “Дівчинка з прутом” з’явилася ще однією важливою віхою для художника у творчому самовизначенні, так і переосмислення творчих здобутків близьких йому за духом художників-імпресіоністів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)