Павло Михайлович Третьяков – Ілля Рєпін

Павло Михайлович Третьяков   Ілля Рєпін

Павло Михайлович Третьяков є засновником картинної галереї, меценатом, успішним підприємцем. З ним любили спілкуватися багато художників, він був чудовим добрим і скромним і чуйним людиною.

Створення картинної галереї було головною справою його життя, в той час як він сам намагався залишатися в тіні. У 1883 році російський живописець Ілля Рєпін написав портрет Третьякова. Рєпін дружив з Третьяковим і часто отримував від нього замовлення на портрети та картини.

Художник давно пропонував підприємцю написати його портрет, але Павло відмовлявся, не хотів, щоб його портрет висів у галереї на бачення глядачів. І все ж портрет був написаний. Рєпін передав не тільки портретна схожість, але і глибокий, складний характер людини.

Павло Михайлович зображений сидячим на стільці, на тлі своєї галереї. Його погляд серйозний і задумливий. Він задумливо дивиться в бік сумним поглядом. Високий лоб, доглянута борода, рівний ніс, темні очі передають риси аристократизму.

Рєпін виразно помітив руку мецената з худорлявими пальцями, на одному з яких сяє обручку. Рєпін передав одухотворений образ людини, яка вміє філософськи мислити і наділеного талантом розуміти і цінувати мистецтво. Колорит картини не представляє особливого інтересу. Адже головною метою було зобразити портретну схожість і характер мецената. Портрет є значним твором художника і був оцінений по достоїнству, як сучасниками художника, так і новими поколіннями глядачів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Павло Михайлович Третьяков – Ілля Рєпін.