Печі для випалу біля переправи Хасиба-але ватаси на річці Сумидагава – Утагава Хиросигэ

Печі для випалу біля переправи Хасиба але ватаси на річці Сумидагава   Утагава Хиросигэ

Раніше, поки не був побудований міст Сэндзюохаси для переправи на інший берег річки Сумидагава, на острів Мукодзима можна було потрапити, скориставшись переправою Хасиба-але ватаси. Це була сама стара переправа в Едо. У гравюрі зображено два човни, що перевозять пасажирів в Мукодзима і Асакуса.

Вишневі дерева в Мукодзима були посаджені за наказом восьмого сьогуна Есімуне. На передньому плані глядач бачить печі для випалу черепиці та керамічній начиння – каварагама, між ними сухі соснові лапи, якими топили печі. Дим від постійно топившихся печей був характерною прикметою місцевості Имадо – великій території на березі Сумидагави Вигляд, зображений Хиросигэ, викликав у сучасників асоціації, пов’язані не тільки з керамікою Имадо, але й з класичною літературою. Особливо з нею пов’язані птиці, плаваючі в Сумидагава миякодори – “птахи столиці”.

Згадка про цих птахів зустрічається вже в творі X століття “Ісе моногатарі” . Пізній відбиток гравюри став інтенсивніше за кольором. Вола річки придбала густий синій колір. Стовп диму отримав розтяжку від темно-сірого до світлого, майже білого. На небі з’явилися жовті і сині горизонтальні смуги хмар. Квадратний картуш став багатобарвним.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Печі для випалу біля переправи Хасиба-але ватаси на річці Сумидагава – Утагава Хиросигэ.