Пейзаж із зруйнованим мостом – Роза Сальваторе

Пейзаж із зруйнованим мостом   Роза Сальваторе

Перед вами – один з найзнаменитіших і характерних пейзажів Сальватора Рози. Нагромадження скель, руїни, зламані дерева, дали, потопаючі в блакитним серпанку, – все це вельми типові речові ознаки його стилю. Типовий і колорит, багатий зеленуватими і золотавими відтінками.

Потрібно відзначити, що наш герой ніколи не писав пейзажів з натури. Будь-який з його пейзажів – це синтез ландшафтних вражень”, отриманий ним під час подорожей по Італії. Хоча, звичайно, і в Пейзажі із зруйнованим мостом”, і в інших відомих картинах Троянда орієнтується, насамперед, на околиці Неаполя.

Щось спільне є у його пейзажів з пейзажами знаменитих майстрів бароко – зокрема, з пейзажами Рубенса. І Сальваторе Роза, і Рубенс акцентують увагу на стихійному велич природи, на її монументальному динамізмі. Але пейзажі Сальваторе більш конкретні, ступінь насичення їх життєвими деталями більш висока, і, крім того, він, на відміну від Рубенса, майже завжди вводить у свої ландшафти який-небудь романтичний стаффаж”. В даному випадку в ролі такого стафажу виступають двоє озброєних вершників, які запитували дорогу у селянина.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пейзаж із зруйнованим мостом – Роза Сальваторе.