Пейзаж Поле Derout-Lollichon – Поль Гоген

Пейзаж Поле Derout Lollichon   Поль Гоген

Пейзаж 1886 року з розповіддю життя французької провінції Понт-Авен написано Полем Гогеном в період його бретонського подорожі влітку того ж року. Це зрозуміла робота, проста по суті і виконання, написана художником в проміжку його відпочинку від столичного життя і в цілях економії, враховуючи, що життя там відрізнялася відносним спокоєм та невеликими витратами на їжу.

Пейзажі Бретонської провінції відмінно розкуповувалися в Парижі, що і наштовхнуло автора на ревну працю. Що ми бачимо? Це поле, але не пусте з засіяної культурою, а лише його маленький край в оточенні бідних глиняних мазанок із трав’яною дахом, багатих маєтків далеко і безлічі зелених пагорбів. Судячи з того, як розрослися крони зелених дерев, і пожухла трава, можна говорити про середину літа або його кінці.

Довгі тіні натякають на ранні ранкові години, однак сплячий селянин відпочиває після роботи, бути може, це вечір? Пейзаж смажить сонцем. Тут багато рудих плям дерев, зморених спекою, і яскраво освітлених будівель. В тіні, скоріше всього, прохолодно. Для пронизливих сирих тіней Поль Гоген використовував холодну зелень, більш насичені тони.

Цікаві трав’яні даху фіолетового кольору і вкраплення синяви в теплу гаму. Різноманіття білих деталей обіграно різними відтінками, але не чистим монохромом. Пейзаж польових плантацій вийшов різноманітним, цікавим, насиченим. Побутова сцена викладена невимушено, і розрахована, швидше за все, на пусте сприйняття і безтурботний настрій.

Сільський колорит не прикрасить зал, але вигідно підкреслить затишок столової кімнати, сільський інтер’єр, кабінет. Спокійне лист, що так не схоже на любителя контрастних бризок Гогена, дарує тепло і запах ще не прибраній трави. Бретань, з її нудьгою, стала справжніми канікулами у творчості Поля Гогена. Його розмашисті штрихи сміливо вставили в полотно листя і камені, яких, швидше за все, вже немає в реальному житті. Ці розлогі порожні площі, засаджені чимось їстівним, а руїна – огорожа вже розсипалася на пазли від часу. Нам пощастило. Гоген змусив вічно жити Понт-Авен, – місто художників, – у своїй роботі, в цьому пейзажі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Пейзаж Поле Derout-Lollichon – Поль Гоген.