Пейзаж в Іль-де-Франс – Поль Сезанн

Пейзаж в Іль де Франс   Поль Сезанн

Поль Сезанн – представник постимпрессиоистической живопису. Творча манера Сезанна гранично індивідуальна, складна, тому що поєднує в собі риси академічної і більшою мірою імпресіоністичного живопису. Разом з тим творчість Поля Сезанна далеко переступило за своєю суттю напрям імпресіонізму.

Поль Сезанн був досить відомий у середовищі французьких художників, однак, справжнє визнання йому вдалося отримати тільки в кінці життя. Сезанн довго йшов до власного художнього стилю. І в підсумку його манера зображення досі є неповторною і знаходить безліч шанувальників по всьому світу. Багато в формоутворенні і цветоощущении художник брав від імпресіоністів, при цьому наділяючи свої полотна відмінною від импрессинистической живопису головної ідеї у мистецтві. Адже без ідеї мистецтво перестає бути смислообразующим, перестає бути культурним символом.

Поль Сезанн працював у багатьох живописних жанрах, особливо йому вдавався пейзаж. Однією з ранніх пейзажних робіт можна вважати “Пейзаж в Іль-де-Франс”, створений художником у 1865 році. На сьогоднішній день полотно знаходиться у приватному зібранні. “Пейзаж в Іль-де-Франс” написаний в техніці олійного живопису, в той час, як сама художня манера Поля Сезанна руйнує цей ефект щільних шарів масляної фарби. Мазки нанесені нерівномірно, рвучко, нагадуючи акварельний етюд, прозорий пленерний малюнок. Для пейзажу характерна життя миттю, зміна чуттєвих відчуттів. У кожному своєму полотні Сезанн творив особливу і всякий раз нову реальність. Навколишній світ художник бачив і розумів по-своєму. По-своєму він і втілював цей світ на своїх полотнах. Найчастіше цей світ здавався занадто неспокійним і розпадався на фрагменти, на якісь абстрактні частини, цілком віддаляючись від предметності і реальної дійсності.

Багато роботи Сезанна цього періоду можна назвати прикордонними, переломними. В тому числі і “Пейзаж в Іль-де-Франс”. Незважаючи на те, що для цього пейзажу характерні переважно риси мистецтва імпресіонізму, робота має ряд видимих постимпрессионистических тенденцій. Це і зневажливе ставлення до промальовуванні і академічної чіткості ліній, це і різкі, несглаженние руху при нанесенні фарби, це і размашистость штриха, поетичність і мрійливість самого образу.

Зображення неба в пейзажі нагадує різноспрямований рух хвиль під час сильного вітру. Сама поверхня неба ребриста, як ніби одні шари фарби наскочують на інші, вгризаються одна в одну, утворюючи нові поєднання і відтінки. Пейзаж наповнений скоріше не повітрям, а поривами вітру Вітер скуйовдив простір неба, розтривожив дерева і зелене “море” Іль-де-Франс. Картина вміщує в себе набагато більше, ніж барвисті шари, картина відкриває собою погляд на Іль-де-Франс, на світлий день, повний повітря і тепла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пейзаж в Іль-де-Франс – Поль Сезанн.