Пейзаж – Ян Брейгель

Пейзаж   Ян Брейгель

Ян Брейгель народився в сім’ї великого фламандського художника Пітера Брейгеля Старшого, а тому з раннього дитинства був оточений людьми, покликанням і долею яких був живопис. Юний Брейгель також відчув тягу до малювання і став вчитися живопису спочатку у свого батька, а потім у Абрахама Янсенса і Петера Чуткинда. До 1596 р. Ян Брейгель Молодший жив в Італії, де брав уроки у відомих художників, а після повернення на батьківщину його прийняли в гільдію живописців Антверпена. Завдяки своєрідній манері листи Яна Брейгеля стали називати Оксамитовим. Згодом він став головою демократичного напряму в мистецтві Нідерландів.

На початку XVII століття зміцніли реалістичні тенденції демократичного спрямування, яке тепер могло протистояти придворно-аристократичного жанру. Саме в жанрі реалізму і працював Ян Брейгель Оксамитовий. Завдяки властивій йому сприйнятливості до природи він вніс великий внесок у розвиток традицій голландської пейзажного живопису.

Картину “Краєвид” художник закінчив у 1603 р., в даний час вона зберігається в Державному музеї ім. А. С. Пушкіна в Москві. Дана робота належить до числа новаторських творів того часу, в ній художник зумів досягти справжньої досконалості.

На картині Брейгель зобразив повсякденне життя фламандської села, в ній побутова тематика переплітається з пейзажем. Композиція має панорамностью з-за високого розташування горизонту, при цьому пейзаж приобретат реальний характер. Брейгель зобразив людей, зайнятих повсякденною працею, причому побутові сцени не отримали у нього піднесений або алегоричного значення.

Ян Брейгель Оксамитовий залишив після себе велику творчу спадщину. Художник малював пейзажі, квіти і тварин, а також картини на релігійні та алегоричні сюжети. Ян Брейгель часто співпрацював з іншими художниками, а тому в деяких картинах, хоча вони і підписані Брейгелем, іноді важко виявити почерк живописця.

Наприклад, зберігається в Ермітажі картина “Алегорія доброчесного життя” написана відразу двома антверпненскими живописцями – Хендріком ван Баленом і Яном Брейгелем Оксамитовим. Кисті Брейгеля, як встановлено спеціалістами, належить на цій картині пейзажний фон і зображення квітів, плодів, тварин і птахів. Крім цієї картини в Ермітажі зберігається ще вісім полотен Яна Брейгеля Оксамитового, серед яких є зменшене і злегка змінене повторення відомої картини Пітера Брейгеля Старшого “Поклоніння волхвів”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)