Пейзаж з лижниками – Костянтин Юон

Пейзаж з лижниками   Костянтин Юон

Відомого художника Костянтина Федоровича Юона багато знають саме за його картинам про старовинних містах та їх побуті. Його улюбленими місцями були міста Ростов Великий і Троїцько-Сергіївська лавра. Але також є в його виконанні і прості картини як, наприклад “Пейзаж з лижниками”.

Автор показав красивий і просторий вид зимових лісів і полів. Далеко, дали картини стоїть могутній, густий, сосновий ліс. Де ніде проглядаються біляві берізки. Над лісом нависла великі, важкі, свинцеві хмари. Ось-ось і з них сніг посиплеться. Але навіть такі темні і страшні вони зовсім не лякають відпочиваючих лижників.

Передній план картини показує нам великий схил, всипан білим снігом. На ньому розважаються хлопці, катаючись на лижах. Два хлопчика красиво і граціозно почали свій спуск. Видно, що вони вже не перший раз катаються і вміють це робити. Один хлопчик майже закінчив спускатися, а інший впевнено попрямував вгору, щоб все почати спочатку. Ще парочка затрималася внизу. По всій видимості, товариш впав, втративши лижі, і друзі весело починають все збирати. Уважно спостерігають за всім, що відбувається два невеликих собачки. Один рудий, бігає по схилу, а інший темний сидить і спостерігає за хлопцями.

Ця картина, як і всі зимові пейзажі Юона пронизана веселощами радістю і щастя. Гарний настрій не залежить від погоди, воно йде від душі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пейзаж з лижниками – Костянтин Юон.