Пейзаж з людиною, яка померла від укусу змії – Нікола Пуссен

Пейзаж з людиною, яка померла від укусу змії   Нікола Пуссен

Вже в ранніх своїх роботах Пуссен часто використав пейзаж як елемент заднього плану, однак лише в 1640-і роки пейзаж став домінувати в його творах. В “Пейзажі з ураженим блискавкою деревом”, 1651 художник зобразив на передньому плані біжать від насувається грози людей. Вони виглядають зовсім крихітними на тлі скель і міських стін. Природа тут пригнічує людину, він – нікчемний перед могутністю стихії, що розбушувалася. Малі та незначні люди і в роботі “Пейзаж з людиною, яка померла від укусу змії” .

Особиста трагедія людини губиться в ідилічному пейзажі. Природа не помічає смерті. Сонце як і раніше освітлює дорогу і крони дерев, гладь водоймища раніше спокійна і безтурботна. Пейзажі Пуссена далеко не завжди написані з натури. Але, тим не менш, художник досить часто ходив на натурні замальовки – іноді разом зі своїм приятелем Клодом Лорреном, неперевершеним майстром “класичного” пейзажу. Що стосується концепції і формальної гармонії, роботи Пуссена та Лоррена схожі. Але вони разюче відрізняються манерою виконання.

Пейзажний стиль Пуссена жорсткішим і міцнішим. У той час як Лоррен шукає нового освітлення або способу передачі тих чи інших атмосферних явищ, Пуссен прагне до геометричної точності. Але, незважаючи на відмінності, обидва майстри стоять біля витоків європейського класичного пейзажу, яким живописці будуть наслідувати протягом двох століть.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пейзаж з людиною, яка померла від укусу змії – Нікола Пуссен.