Пейзаж з озером – Каміль Коро

Пейзаж з озером   Каміль Коро

Живопис Коро нескінченно виразна. Він створив власну манеру, яку потім наслідували десятки його сучасників. Майже будь-яка його картина завдяки свободі і простоті виконання виглядає етюдом; але за цією невимушеністю ховається гармонійна построенность. В ермітажному пейзажі гілки дерев розступаються, відкриваючи далекий вид на озеро; ясне рівновага темних куліс сплітаються гілок і легкого овального просвіту створює майже класичну по стрункості композицію.

Фарби картини кілька потемніли і втратили первісне багатство переходів того сріблясто-сірого тону, який був чудовим колористичним досягненням Коро. Але і це не знищило ефекту поступового наростання світлоносного від країв полотна до його центру: майже чорні силуети стовбурів і густа тінь мало-помалу поступаються місце все більше легким контурах гілок, все більш прозорим масам, форми як би розчиняються у розширюється світловому потоці, поки він не завершується появою далеко тихій села на березі озера.

Ця, сама поетична, частину полотна виникає як природний фінал цільно проведеної ліричній лінії, як втілення того, чого домагався Коро у кожному пейзажі – стрункості, живописної свободи і щирою свіжості почуття. Картина надійшла в Ермітаж у 1925 році з Юсуповського палацу-музею в Ленінграді.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Пейзаж з озером – Каміль Коро.