Пейзаж з павичами – Поль Гоген

Пейзаж з павичами   Поль Гоген

“Пейзаж з павичами” написаний Полем Гогеном вже наприкінці дев’ятнадцятого століття в період розквіту його творчості. Побачити полотно і в цілому оцінити особливості живописної манери Поля Гогена можна в даний час в Державному музеї образотворчих мистецтв ім. А. С. Пушкіна в Москві.

Як і багато роботи художника цього часу “Пейзаж з павичами” відрізняється незвичайністю колориту, композиційної багатошаровістю, нагромадженнями колірних плям і образотворчих планів.

“Пейзаж з павичами” відрізняється красивим і незвичайним поєднанням фарб і форм. Вертикальна площину картини гранично заповнена і служить відображенням яскравою несхожою ні на що насправді, настільки вона неординарна і екзотична.

В самому малюнку, здавалося б, немає нічого незвичайного. Проте підкреслена декоративність зображення, достаток складних відтінків, форм і силуетів, які переходять з одного стану в інше, точно які гойдає райдужні хвилі або вогненні спалахи.

Зображення павичів на передньому плані полотна не відразу і помітно на загальному тлі яскравого різнобарв’я. Пейзаж рясніє яскравими фарбами, різкими контрастними переходами, дребезжащими і блукаючими лініями силуетів.

Тут слабо відчувається обсяг і перспективне зображення, закони класичної живопису не діють, поступаючись місцем новим художньо-зображальних засобів мистецтва постімпресіонізму.

Створений Полем Гогеном “Пейзаж з павичами” виступає як простір сну, територія мрій або полуреальности. Перебільшена насиченість кольорів, деформування та інше вибудовування форм і ліній. Все це занурює нас в стан зміненої свідомості, змінених почуттів і незвичних відчуттів. Ми стаємо трохи ближче до баченню і розумінню цього світу самим художником.

Пейзаж точно вирує яскравими барвами і формами, що нагадують растекшуюся лаву. В пейзажі не зустрінеш повсякденних шаблонних рішень. І вже точно це полотно можна назвати нудним і нецікавим. Навпаки, тут багато чого, якщо не все наповнено повітрям нового життя, незнайомих емоцій і переживань. Відтінки червоного, розташовані рівномірно у просторі полотна, виразно підкреслюють і вибудовує вертикаль полотна.

Пишна рослинність темно-зелених і нерідко майже чорних відтінків перегукується з павичами і чорними камінням на передньому плані. Подібним чином врівноважується і згладжується притаманна полотну різноплановість.

Фігурки людей як би зливаються і губляться на тлі свідомо роздробленого візуального ряду, зливається в єдиний образ. Пейзаж поєднав в собі безліч різних художніх рішень, пейзаж еклектичний, одні образи з’єднані з іншими, переплутані і перемішані точно випадкові калейдоскопічні зображення.

“Пейзаж з павичами” втілює світ, який став близький Поля Гогена і який часом постає не інакше, як світ ілюзорний, нереальний, чарівно-фантастичний для того, хто не був до нього причетний, як сам художник.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)