Пейзаж з прогулюється парою і серпом місяця – Вінсент Ван Гог

Пейзаж з прогулюється парою і серпом місяця   Вінсент Ван Гог

Пейзаж з прогуливающей парою і серпом місяця — один з найменш відомих пейзажів, написаних Ван Гогом в Сен-Ремі. І хоча з Бразильського міста Сан-Паулу у виставкових цілях робота виїжджала рідко, вона являє

Пейзаж з прогулюється парою і серпом місяця – це цікава сукупність звичайних тим Ван Гога, присутніх у його роботах. У той же самий час, завдяки деяким особливостям, вона стоїть осібно серед інших його робіт.

У Сен-Ремі Ван Гог частенько малював оливи і кипариси, що ж стосується дерев в Пейзаж з прогулюється парою і серпом місяця, то дерева тут не настільки значні і не так ретельно промальовані. Кипариси Ван Гога знають всі. Але в цій роботі, вони розташовані десь далеко, додані ніби в останній момент, а тому тут немає величі і буйства, що характеризують кипариси Вінсента. Оливи настільки малі, що нагадують чагарник, і далекі від тих горделивих оливкових садів бурхливих на полотні Оливковий Гай. “Приглушені” за своєю якістю дерева – це, швидше, навмисний прийом, який використовується автором, щоб не відволікати уваги від гуляє на передньому плані пари.

Картина незвичайна так само і тим, що відображає сутінки. Величезна кількість робіт Ван Гога, написаних в Арлі і Сен-Ремі, були створені при яскравому денному світлі, під гарячим Прованським сонцем. Сутінкові пейзажі були більш частим мотивом у попередні періоди творчості художника. Пізніше, однак, Ван Гог здебільшого перестав малювати сутінкові сцени. І хоча художник напрочуд вільно і нетрадиційно експериментував із зображенням небес – серед білого дня з неба дивляться яскраві півмісяці, – самі захід і світанок в останні роки свого життя він малював рідко.

Незвичайна так само і майже квадратна форма полотна Пейзаж з прогулюється парою і серпом місяця. За кількома важливими винятками, Ван Гог використовував головним чином стандартні портретні чи пейзажні полотна, незалежно від їх розміру. В Парижі художник експериментував з формою картин, як у випадку з чарівною овальної роботою Кошик пророслих цибулин, хоча перевагу все-таки віддавав звичайної прямокутної форми. Дана робота цікава нехарактерним співвідношенням сторін.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Пейзаж з прогулюється парою і серпом місяця – Вінсент Ван Гог.