Пейзаж з руїнами замку і церквою – Якоб ван Рейсдал

Пейзаж з руїнами замку і церквою   Якоб ван Рейсдал

Цей пейзаж – один з кращих панорамних видів, що належать пензлю Рейсдала. Художник часто писав панорамні види, але спроби дослідників встановити точні місця їх створення щоразу зазнавали невдачі.

Зрештою, з’ясувалося, що всі панорамні види Рейсдала можна назвати напівфантастичні. Він, відштовхуючись від видів, що зустрічалися йому в околицях Харлема, з’єднував їх окремі елементи в композиції, які народжувалися у нього в уяві.

Таким чином, логічно припустити, що майстер робив на пленері лише попередні начерки, а основна робота над картиною відбувалася вже в майстерні. “Пейзаж з руїнами замку” дуже характерний для манери Рейсдала. Як завжди, більшу частину полотна займає небо, вкрите хмарами.

Хмари завжди художник писав з неповторною майстерністю, уміючи вловити майже невловимі переходи від світла до тіні. Вважається, що фігури людей і тварин написані Адріаном ван де Вельде. Якщо це дійсно так, то картина не могла бути створена пізніше 1672 року, коли ван де Вельде помер. Зазначимо, що лебеді, які плавають у ставку, який колись був кріпаком ровом замку, швидше за все, написані самим Рейсдалом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)