Пейзаж з Шато Овер на заході – Вінсент Ван Гог

Пейзаж з Шато Овер на заході   Вінсент Ван Гог

У липні 1890 року Ван Гог ненадовго приїжджає в Париж, щоб відвідати брата. Там він зустрічає мистецтвознавця і критика Альбера Орье. Перу цього автора належала досить позитивна стаття про мальовничій роботі Ван Гога, виставленої в Брюсселі. На той момент це був вже не єдиний хороший відгук про творчість художника.

Зокрема, публіка дуже позитивно сприйняла картини, виставлені на “Салоні Незалежних” в Парижі. Можна сказати, що талант Ван Гога починав поступово отримувати заслужене визнання, однак самого Вінсента це не радувало. Його не полишала думка про те, що як художник він не відбувся. Незабаром він спішно повернувся в Овер, де написав картину “Пейзаж з Шато Овер на заході”, де знайшли своє відображення ці безрадісні думки.

На полотні незвично витягнутого формату Ван Гог зобразив стежку, що йде крізь зернові поля, і два грушевих дерева. Вдалині можна розглянути невеликий будинок і замок, що потопає в темній кронах дерев. Сонце котиться до горизонту, і небо забарвлюється в гарячі тони жовтого і оранжевого. Захід не робить пейзаж красивіше.

Навпаки, всі предмети стають темними, погано впізнаваними і втрачають форму, що створює відчуття відсутності гармонії і затишку. Гілки дерев стирчать тонкими завитками, а дорога здається гарячої завдяки поєднанню недоречно полум’яних відтінків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Пейзаж з Шато Овер на заході – Вінсент Ван Гог.