Пейзаж з водоспадом – Якоб ван Рейсдал

Пейзаж з водоспадом   Якоб ван Рейсдал

Картина голландського художника Якоба ван Рейсдала “Пейзаж з водоспадом”. Розмір картини 142,5 x 196 см, полотно, олія. Приблизно в 1670 році Рейсдал переїхав в центральну частину міста, на площу Дам, де придбав квартиру в будинку торговця книгами і творами мистецтва Ієроніма Свеертса.

Більша частина відомостей про життя і творчість великого пейзажиста Голландії Якоба ван Рейсдала була зібрана дослідниками творчості живописця тільки в двадцятому столітті, через сотні років після його житті. Тому в даний час достовірної інформації про художника є не дуже багато.

Так, довгий час вважалося, що живописець Якоб ван Рейсдал помер у злиднях і забутті в одній з богаділень Харлема, і тільки в 1932 році історикам голладского бароко вдалося довести, що в богадільні помер зовсім не великий пейзажист, а його кузен Якоб, син відомого художника Саломона ван Рейсдала.

Причиною непорозуміння стало майже повний збіг імені, прізвища та професії помер людини. Кузен найбільшого голландського пейзажиста епохи бароко також був живописцем, і також підписував свої полотна як Якоб ван Рейсдал. В останні роки свого життя син Саломона ван Рейсдала справді позбувся розуму і помер тринадцятого листопада 1681 року в притулку для бездомних на батьківщині в місті Гарлемі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)