Пекельна річка, Бачення потойбічного світу – Ієронім Босх

Пекельна річка, Бачення потойбічного світу   Ієронім Босх

У картині “Пекельна річка” з вершини крутого скелі в небо б’є стовп вогню, а внизу, в воді безпорадно борсаються душі грішників. На передньому плані – грішник, якщо ще не розкаявся, то, принаймні, задумався. Він сидить на березі, не помічаючи демона з крилами, який тягне його за руку.

Страшний суд – головна тема, що проходить через усю творчість Босха. Він зображує Страшний суд як світову катастрофу, ніч, озаряемую сполохами пекельного полум’я, на тлі якої жахливі монстри мучать грішників.

В часи Босха ясновидці і астрологи стверджували, що, перед тим як відбудеться друге пришестя Христа і Страшний суд, світом буде правити Антихрист. Багато хто тоді вважав, що цей час уже настав. Надзвичайно популярним став Апокаліпсис – Одкровення апостола Іоанна Богослова, написаний у період релігійних гонінь в Стародавньому Римі, бачення жахливих катастроф, яким Бог піддасть світ за гріхи людей.

Все загине в очисному полум’я. До ілюстрування Апокаліпсису зверталися багато художників, як, наприклад, Дюрер, але ніхто не втілив бачення Кінця світу і Потойбічного світу так вражаюче, як Ієронім Босх.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Пекельна річка, Бачення потойбічного світу – Ієронім Босх.