Пер Гюнт – Микола Реріх

Пер Гюнт   Микола Реріх

У 1912 році Микола Костянтинович Реріх почав роботу над декораціями і костюмами для постановки “Пер Гюнт” у Московському Художньому театрі.

Драматична поема Ібсена-філософа, що поєднує політичний памфлет і ніжну лірику, прозаїчну дійсність і поетичну легенду, була виключно важка для сценічного втілення. Щоб об’єднати цю багатоплановість пластично, режисура звернулася до музики Гріга і “музичної” барвистості Реріха.

Критики відзначали: “…чудові, пройняті суворою красою північної казки декорації Реріха… Захоплюють потужним величчю 1-я, 2-я і 4-я картини, маса повітря, ширі, простору. Світлові ефекти вище всякої похвали. Чарівно поетична хатинка в сосновому лісі, де десятки довгих років чекає Пера вірна лагідна Сольвейг. Тронний зал царя тролів доврского діда весь залитий зеленим моторошно-тьмяним світлом, в якому, подібно страхітливих видінь, звиваються… зверообразние фігури тролів. Не менш гарна і зимова декорація з її взятими з північної природи картинами.”

“Будинок Сольвейг” відрізняється особливою тонкістю передачі настрою. Він побудований на поєднанні золотисто-жовтих, коричневих і синіх тонів. Високі дерева, зображені в спокійному ритмі, створюють враження тиші і самотності. Вони закривають, замикають собою простір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)