Перед битвою – Данте-Габріель Россетті

Перед битвою   Данте Габріель Россетті

Недарма Данте Габріель Россетті отримав своє ім’я на честь італійського поета епохи Відродження Данте Аліг’єрі. Вже в п’ять років Данте-Габріель написав драму, в 13 – драматичну повість, 15 його твори надрукували. Россетті переклав на англійську мову “Нове життя” Данте, ілюстрував цю поему і неодноразово звертався до неї у своїй творчості – головним пафосом його була тема безсмертної любові.

Довгий час Россетті займався малюванням ілюстрацій до творів англійської поезії, до творів Теннісона, казок і віршів своєї сестри, Кристини Россетті. Він залишив і літературні праці: переказ старовинних італійських поетів, Чиволло Д”Алькамо, Данте, видав 2 томи оригінальних віршів і збірку балад і сонетів, чудові по силі і мелодійності мови, тонкому поетичному чуттю і містичності, з’єднаної з пристрасністю.

За допомогою синтезу мистецтв – живопису і поезії – Данте Габріель Россетті прагнув досягти найбільш повної передачі літературних образів середньовіччя. Романтики по своїй суті, прерафаэлити відкрили світ образів середньовічної англійської літератури, який став для них постійним джерелом натхнення.

Найбільш тонке і своєрідне втілення ці теми отримали у Россетті, створив 1855-1860 роках ряд робіт у техніці акварелі. Фарби були основою для передачі настрою і почуттів, суттю якої були невизначеність і невловимість: чисті ясні, звільнені від темних тонів, вони дозволили створити прекрасний світ, наповнений яскравим сонячним світлом.

Автор пом’якшує контури і прагне до великого художнього узагальнення в сумісності тонів. Головним засобом виразності є лінія. То незграбний і ламану, то текучий малюнок контурів подовжених фігур, підкреслює вишукану витонченість образів, надаючи їм особливу експресію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)