Перед дощем – Федір Васильєв

Перед дощем   Федір Васильєв

Федір Васильєв написав свою знамениту картину в 1871 році, яка зараз знаходиться в Третьяковській галереї. На ній зображений сільський пейзаж, передає побут з селянського життя. Дві жінки – селянки ведуть гусей через старенький сільський місток, який з’єднує береги через невелику вируючу речонку.

На березі річки ростуть невисокі кущі і величезні дерева, які широко розкинули свої гілки. Люди поспішають встигнути дійти до будинків до початку стихії. Вдалині видніються дахи сільських будинків, над якими кружляє зграя птахів – провісників негоди. Вони висловлюють занепокоєння: тривожно літають по небу.

Попереду жінок іде хлопчик, років десяти, одягнений у червону сорочку, яка поєднується з основним фоном картини. Темне небо накрите страшними хмарами, дерева зігнулися від вітру. Здається, що ще не багато і відчуєш запах свіжості, що витає в повітрі перед дощем. Художник передав напругу, зависле в природі, через гру фарб. Небо вдалині з’єднується на горизонті з лісом. Темно – блакитні тони далеко переходять до синьо – зеленого кольору.

Все навколо сповнене величчю, напругою, очікуванням розрядки. Художник дуже цікаво зобразив небо, які тільки фарби він не використовує. Світло – рожеві поступово змінюються і доходять до чорноти. Далеко берізки ще освітлені сонцем, яке вже зовсім не видно на небосхилі.

Картини Васильєва дуже поетичні і гармонійні. Він дуже любив у своїй роботі використовувати тему дощу, небосхилу і прекрасних російських річок. З неймовірною точністю він використовував міць фарб, вони поступово переливаються від світлих тонів до темних. Як точно він все помічав у природи, а потім все це викладав на папір, щоб люди могли продовжувати милуватися цими явищами. Він дуже чітко передає таємничість і красу природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)