Перед грозою – Іван Шишкін

Перед грозою   Іван Шишкін

Шишкін визнаний одним з відомих російських художників 19 століття, який здобув світову славу завдяки пейзажам. Найвідомішою картиною художника вважається “Ранок у сосновому лісі” однак і інші твори не були непоміченими. Його пейзажі здаються мені дуже реалістичними, так як художник велику увагу приділяє промальовуванні різних дрібниць.

На думку критиків, саме увага до дрібних деталей і фрагментів і принесла світову славу художнику. Моєю улюбленою картиною у цього художника є пейзаж під назвою “Перед грозою”, яка була намальована в 1884 році. Вважається, що в цей час у художника йшов 18 рік подорожі по рідній країні. Мета подорожі була проста і зрозуміла, Шишкін хотів показати через свої пейзажі всі красу своєї батьківщини.

Дивлячись на картину, може з’явитися відчуття хвилювання і навіть тривоги, на думку істориків це пов’язано з тим, що передній план твору виконаний у світлих тонах. Дуже яскраво промальована художником трава, а також польові квіти, саме ці деталі Шишкін промалював під променями сонця, які переходять з одного кольору в інший, від більш світлого і яскравого, до більш темному і холодному. Темні, холодні тони як раз і створюють ту атмосферу тривоги, ніби ось-ось має початися буря. Мені ще дуже сподобалося, як художник зобразив небо, також плавними переходами від синьо-сірого кольору, до сизого і навіть темно-синього з якимсь почорніння на задньому плані.

В цілому дивлячись на картину, складається враження, що природа завмерла в очікуванні, гладь води, не рухаються гілки дерев і притиснувшись до землі трава. Яскраві фарби, починають змінюватися на більш темні з появою на небі хмар. Дивлячись на картину здається, ніби зараз блисне блискавка і прогримить гуркотом грім, почнеться проливний дощ і нам доведеться шукати укриття що б не промокнути.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)