Перед вінцем – Фірс Журавльов

Перед вінцем   Фірс Журавльов

Це полотно, як і багато інші картини Журавльова, зображує драматичний і “закулісний” світ 19 століття, відбитий в численних п’єсах Островського. Перед глядачем розгортається чергова любовна драма – юна наречена в риданнях сидить на колінах.

Шлюб з розрахунку – нерідке явище в ті часи. Ось і цій юній панянці уготована роль дружини нелюбимого нею людини. Швидше за все, її майбутній чоловік багатий і дуже знатний, але, на жаль, старий і неприємний їй. Тим не менш, вигідний шлюб куди зручніше батькам нареченої, які вирішили таким чином значно покращити і без того їх хитке становище в суспільстві.

Стіни будинку прикрашені ликами святих – батьки нареченої глубоковерующие люди. Батько нареченої приготувався до благословення на шлюб дочки, тримає в руках ікону, але зараз стоїть в розгубленості і спостерігає за нею, не розуміючи дії, які від нього потрібні.

Мати нареченої стоїть позаду батька. В руках блюдо з свіжоспеченим хлібом і сіллю для молодят. Ситуація поставила батьків наречені у вкрай незручне становище: на їхніх обличчях розгубленість і здивування.

На задньому плані глядач бачить нареченого і його родичок. Затримані очікуванням вони вирішили увійти нарешті в двері кімнати. Помітно перешіптування між гостями – така подія привернула занадто багато негативного уваги. Помітно і стан нареченого – він украй незадоволений що відбувається тут і готовий ось-ось зірватися з місця, щоб не спостерігати цього ганьби.

Глядач може припустити, що результат цієї події не віщує нічого доброго ні для нареченої, ні для її батьків. Швидше за все, така поведінка нареченої розлютило нареченого не на жарт. Ця подія могла навіть засмутити майбутнє одруження, позбавивши дівчину від сумної долі стати дружиною нелюба, однак, погана слава лише додала б їй та її проблем родині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)