Передача ключів апостолу Петру – П’єтро Перуджіно

Передача ключів апостолу Петру   Пєтро Перуджіно

Особливості стилю Перуджіно вже повністю визначилися у великій фрескової композиції Передача ключів апостолу Петру, яка виділяється на тлі одночасно виконаних композицій Боттічеллі і Гірландайо величною гармонією свого ладу, широтою залитого світлом простору, узагальненістю, спокійним рівновагою, ясністю композиційної ритму, небагатослівністю і урочистістю. Всього близько двох десятків свідків, які заповнюють перший план, присутні при передачі Христом символічного ключа апостолу Петру.

Як і в фресках Боттічеллі і Гірландайо, серед них чимало портретних зображень, не кожному з цих персонажів притаманне ве личавое спокій, їх пози природні, плавні жести і неквапливі. Якщо сучасники Перуджіно, які працювали в Сикстинській капелі воліли що рясніли деталями пейзажні фони, то Перуджіно створює ідеальний, впорядкований світ, де панують гармонія, розум, досконалість, втілені в чіткому перспективному побудові відкривається за першим планом, викладена великими плитами площі і в замикаючих цю перспективу трьох чудових архітектурних спорудах – двох величезних, симетрично розташованих тріумфальних арках, як би втілюють велич Історії, і займає центральне місце шестигранному, увенчанном куполом, храмі.

Останній є одним з найяскравіших втілень ідеї центричного “ідеального храму”, розробленої архітектурною теорією XV століття. Передача ключів є кращою роботою Перуджіно-монументаліста. На жаль, не збереглися ще три виконані їм у Сикстинській капелі композиції – Різдво, Виховання Марії, Знаходження Мойсея – дві з них були збиті зі стіни, щоб звільнити місце для Страшного Суду Мікеланджело, третя загинула, коли раптово частково обрушилася торцева стіна капели.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Передача ключів апостолу Петру – П’єтро Перуджіно.