Перенесення будиночка Марії з Назарету в Лорето – Тьєполо

Перенесення будиночка Марії з Назарету в Лорето   Тьєполо

“Перенесення будиночка Марії з Назарету в Лорето” Джованні Балиста Тьєполо являє собою один з двох ескізів фрески для венеціанської церкви Санта-Марія з Назарету. Другий зберігається в Музеї Пола Гетті в Лос Анджелесі. Сама фреска знищена в 1915 під час обстрілу храму австрійцями.

Складність роботи полягала в тому, що художнику треба було вмістити малюнок у вузьке овальне простір між розписами Мангоцци Колони, знаменитого квадратуриста. Створюючи ефект вертикальної глибини небесного простору, Тьєполо розбиває зображення на регістри, підкреслюючи щільність персонажів в нижньому і максимально висветляя, зорово полегшуючи, верхній план з ледь наміченої вишуканою графікою.

За переказами, свята Олена, мати імператора Костянтина, збудувала церкву над будинком Марії в Назареті, де юній Діві з божественної звісткою з’явився Гавриїл. В кінці XIII століття, коли виникла турецька загроза, три стіни будівлі були перенесені в містечко Лорето в папських володіннях членами сім’ї Ангелів, яка керувала Эпиром, під протекторатом якої був Назарет. Легенда “адаптувала” прізвище правителів і повідомляє, що ангели перемістили будиночок і опустили його в лаврової гаю містечка на півночі Адріатики.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Перенесення будиночка Марії з Назарету в Лорето – Тьєполо.