Перенесення священного килима в Каїрі – Костянтин Єгорович Маковський

Перенесення священного килима в Каїрі   Костянтин Єгорович Маковський

Сюжетом послужила давня мусульманська традиція. Священний килим кисва – релігійна святиня мусульман – призначений для облачення головного святилища – Кааба в Мецці. Килим поміщали в спеціальну споруду – махмаль, ставили на верблюда, і в супроводі урочистої процесії паломників та віруючих караван ішов по вулицях Каїра, прямуючи в Мекку.

Після закінчення хаджу віруючі отримували невеликі частини килима і вивозили їх з собою в різні кінці мусульманського світу. Щорічно кращі майстри Єгипту заново ткали і вишивали священний килим для перенесення його в Мекку. При поверненні паломників в Каїр їх зустрічала святкова юрба городян.

Ритуал зустрічі був пов’язаний не з килимом, а з поверненням самих паломників і махмаля, який шанувався за священний предмет. Маковський був у Каїрі кілька разів і міг спостерігати процесії паломників як прямують в Мекку, так і повертаються назад. Оскільки авторське назва картини говорить про перенесення священного килима, то процесія може направлятися тільки з Каїра в Мекку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Перенесення священного килима в Каїрі – Костянтин Єгорович Маковський.