Переправа Ниидзюку – Утагава Хиросигэ

Переправа Ниидзюку   Утагава Хиросигэ

У цій серії Хиросигэ часто зображує переправи через річки і канали, але не часто показує їх пристані. Переправи відігравали велику роль як засоби сполучення між різними районами столиці.

На передньому плані в гравюрі зображено переправа Ниидзюку-але ватаси, через річку Накагава. Вона знаходилася недалеко від моста Сэндзюбаси і з’єднувала два населених пункти: село Камэари-мура і село Ниидзюку, яка розташовувалася на правому, протилежному березі, в гравюрі видно два її жовтих будиночка. До пристані вів пологий спуск, зліва від нього видно причалившая човен, праворуч – отпливающая з пасажирами на борту. По обидва боки від пристані розташовувалися популярні серед жителів Едо ресторани.

У гравюрі зліва видно двоповерховий ресторан “Тибатая”. Даху ресторану “Фудзимия” лише намічені праворуч. Вдалині, на обрії видніється синя гряда гір Нікко. У пізньому варіанті друку колір картуша також змінений. Яскраво-червона заграва у горизонту перетворилося на більш широку смугу, що примикає до білим стилізованим хмар. Воли річки – блакитні з темно-синьою крайкою біля берегів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Переправа Ниидзюку – Утагава Хиросигэ.