Переправа Ханеда, святилище Бентен – Утагава Хиросигэ

Переправа Ханеда, святилище Бентен   Утагава Хиросигэ

У цій гравюрі Хиросигэ використовує той самий прийом контрастного протиставлення планів, різко висуваючи на передній план ноги і руки човняра. Хиросигэ вибирає найбільш характерний для цієї місцевості мотив – човняра, переправляющего пасажирів через річку Тамагава, в правій частині листа видно край капелюха одного з пасажирів. Це знаменита переправа в Ханеда – Ханеда-але ватаси.

У лівій частині гравюри видно територія святилища Бентен, головним божеством якого була Бендзайтен – одна із семи богів щастя. Бендзайтен вважалася богинею музики, красномовства, багатства, мудрості і води. Святилища, присвячені Бендзайтен, часто будували на мілинах в морі або річці. Район Ханеда – не виняток. У часи Хиросигэ тут знаходилася мілину, вона була частиною узбережжя затоки Ханеда, де і знаходилося святилище. Вдалині видніються гори півострова Босо. В даний час ця частина затоки засипана.

На місці святилища Бентен проходить автострада. У ранньому варіанті гравюри гребені хвиль на передньому плані підкреслені світло-голубими контурами. У більш пізніх виданнях вони не так виділяються, оскільки вола набуває глибокий синій колір, що переходить до горизонту в блакитний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Переправа Ханеда, святилище Бентен – Утагава Хиросигэ.