Перехід через Червоне море – Аньоло Бронзіно

Перехід через Червоне море   Аньоло Бронзіно

На загальну думку, це найбільш вражаюча фреска Бронзіно з тих, що збереглися в капелі Елеонори Толедської. Крім того, “Перехід через Червоне море” – одне з найбільш масштабних творінь майстра в цьому жанрі. Робота над розписами в капелі була розпочата в 1540 році і тривала п’ять років.

Капела Елеонори Толедської являє собою досить невелике приміщення, всі стіни якого покриті розписами, – прийом, надзвичайно популярний серед художників-маньєристів. На стелі капели Бронзіно зобразив архангела Михаїла, святого Іоанна Богослова, святого Ієроніма і святого Франциска Ассизького. Вони повинні були подавати чотири різних “типу” святість – від найбільш близького до Всемогутнього архангела Михайла, через апостола Івана та одного з отців церкви “сучасному” святому Франциску Ассизькому.

Стіни капели Бронзіно розписав сценами із Старого Завіту. Крім цих фресок, художник написав олією вівтарний образ для капели. Збереглися записи вказують, що фреска “Перехід через Червоне море” була створена в період між вереснем 1541 року і березнем 1542 року. Сюжетом для неї послужила знаменита біблійна історія про чудесне спасіння іудеїв під час їх виходу з Єгипту.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)