Персей і Андромеда – Антон Рафаель Менгс

Персей і Андромеда   Антон Рафаель Менгс

Антон Рафаель Менгс є найбільшим німецьким представником Неокласицизму – напрямку, що виник у Європі в другій половині XVIII століття і базується на безумовному преклоніння перед античним мистецтвом. Натхненником і теоретиком цього напряму був історик Йоганн Вінкельман, а його книга “Історія мистецтва давнини” була відома в той час кожній освіченій європейцеві. Думки Вінкельмана про досконалість і неперевершеної краси античних зразків вплинули на багатьох відомих художників, включаючи великого італійського скульптора Антоніо Канову.

У Німеччині найбільш вірним і послідовним однодумцем Вінкельмана був Антон Рафаель Менгс, живопис якого є практичним втіленням ідей Вінкельмана, близького друга Менгса. Монументальне полотно “Персей і Андромеда” можна рахувати програмним твором неокласицизму. Художник обирає в якості сюжету античний міф, відомий за шедевру Рубенса, причому у Менгса зображений той самий кульмінаційний момент легенди. Порівнюючи обидва твори, важко знайти більш різних художників і більше різне трактування теми.

Атлетичний і красивий Персей схожий на статую Аполлона Бельведерського. Поза і рух, в якому завмерла Андромеда відсилають нас до рельєфу античних часів. Герої Менгса досконалі, але холодні; картина Рубенса насичена найтоншими відтінками кольору, а герої природні і прекрасні в прояві своїх почуттів.

Ця картина була створена Менгсом в Римі. Надалі, після її відправки замовнику почався її важкий шлях. Судно, на якому транспортувалася картина було перехоплено розбійниками, які продали її в порту Іспанії морського міністра. Потім, у 1780 році, вона була придбана для зборів імператриці Катерини II.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Персей і Андромеда – Антон Рафаель Менгс.