Персей і Андромеда – Джорджо Вазарі

Персей і Андромеда   Джорджо Вазарі

Автор знаменитих “Життєписів” у цій картині з’явився яскравим представником школи італійського маньєризму. Про це говорять неприродні пози персонажів, як ніби які розігрують перед глядачами сцену з спеціально зрежисованого і поставленого вистави. В якості теми для полотна була використана класична тема з античної міфології про звільнення героєм Персеєм прекрасною ефіопської царівни Андромеди.

За переказами, береги цієї країни тероризувала і спустошувала страшне чудовисько і як спокутну жертву повинна була виступити дочка місцевого царя – чарівна і юна Андромеда. Її прикували до скелі в море і залишили на поталу монстрові.

Але могутній Персей, який отримав від Меркурія крилаті сандалі і шолом, врятував красуню, убивши чудовисько і тим самим звільнивши все царство. Багатою за кольором картині присутні два основних персонажа – Персей і Андромеда, а також його вірний супутник – крилатий кінь Пегас, що займає кут картини. Інші частини полотна заповнені безліччю другорядних персонажів. Це біляве і пишнотілі красуні, з зачісками, прибраними за тодішньою флорентійської моді, оголені й млосні, купаються у вже безпечному море і видаляють з нього червоні коралові гілки. У картині приваблює майстерне володіння кольором і світлом, точна обробка деталей і детальне зображення людського тіла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)