Персей і Андромеда – Фредерік Лейтон

Персей і Андромеда   Фредерік Лейтон

Серед улюблених художниками різних епох міфологічних сюжетів історія Персея і Андромеди – одна з найбільш популярних. Крім Фредеріка Лейтона, до неї звертався куди більш прославлений майстер – П. П. Рубенс.

Зрозуміло, живопис – жанр багато в чому умовний і статичний. В основі багатьох картин – епізод, випадок. Багато, як кажуть, залишається “за кадром”. У кожного епізоду є передісторія і закінчення. Так і в даному випадку.

Початок історії Андромеди відомо з міфів. Її вирішили принести в жертву морському чудовиську, щоб задобрити бога морів і океанів Посейдона. Голову цього жахливого чудовиська і стирчать за спиною не то крила, не то плавці можна побачити на картині. Пащу кровожерливо розкрита і жадає крові чергової жертви. Що стосується самої Андромеди, вона прикута до скелі біля моря. Марно юна красуня, оголена і пишногруда, намагається звільнитися від пут. Здається, що виходу немає, і ось-ось станеться неминуче.

На обрії, в сліпучому заході сонця, з’являється герой Персей на вірному коні Пегасі. Їх обриси ще тільки вгадуються. Попереду і смертельний поєдинок Персея з чудовиськом, посланим Посейдоном, і перемога Персея, і любов Андромеди до свого визволителя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)