Персей звертає Фінея в камінь – Себастьяно Річчі

Персей звертає Фінея в камінь   Себастьяно Річчі

Картина італійського живописця Себастьяно Річчі “Персей звертає Фінея в камінь з допомогою голови Медузи Горгони”. Розмір картини 194 х 240 см, полотно, олія. Як генеалогічне сказання, міф про Персея має наступний зміст. Акризий, син аргоського царя Абанта, не маючи спадкоємця, звернувся до дельфійського оракула, щоб дізнатися про долю свого найближчого потомства. Оракул відповів цареві, що у дочки його, Данаї, народиться син, який вб’є діда і запанує замість нього.

Акризий уклав дочка в підземний терем, але все бачить Зевс покохав прекрасну Данаю і проник до неї через щілини покрівлі у вигляді золотого дощу. Дана народила від бога світла і блискавки сина Персея. Дізнавшись про це, Акризий велів укласти Данаю з сином в ящик, і спустити його в море. Ящик був принесений до острова Серифу, цар якого Полідект запалав пристрастю до Данаї і вирішив оволодіти нею, відбувшись від Персея.

Він запропонував останньому дістати голову Медузи Горгони, будучи впевнений, що Персей загине при виконанні настільки неможливого підприємства. Керований Афіною і Гермесом, Персей подався спершу до богиням Греям, що знали все приховане в природі, і віднявши в них їхній єдиний, спільний їм усім очей і такий же зуб, обіцяв віддати забране лише в тому випадку, якщо вони вкажуть йому дорогу до Горгон і дадуть крилаті сандалі, мішок і шолом Аїда.

Отримавши все це, Персей вирушив до Горгон, відрубав голову Медузи, поклав її в мішок і швидко полетів з допомогою крилатих сандалій від розлючених сестер обезголовленої Горгони. Перемігши богинь темряви, бог світла полетів на Серіф, але, пролітаючи над країною царя Кефея, Персей побачив прикуту до скелі і приречену на жертву морському чудовиську Андромеду.

З допомогою голови Медузи Персей звернув у камінь чудовисько і звільнив Андромеду, яку перед тим виклопотав у її батька собі в дружини. Коли відбувався шлюбний бенкет, дядько Андромеди, Фіней, яким вона була раніше обіцяна в дружини, напав на Персея, але спрямована проти нападників голова Медузи звернула Фінея та його воїнів в камінь.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Персей звертає Фінея в камінь – Себастьяно Річчі.