Перший фрак – Володимир Маковський

Перший фрак   Володимир МаковськийВолодимир Маковський по праву вважається одним з кращих майстрів опису побутових сцен, передачі настрою і характерів. Реалізм відіграє велику роль в його творах, часом глядачеві здається, що він безпосередньо стає учасником зображених подій. Точна передача художником всіх дрібниць в одязі, оздобленні, оздобленні переносить нас у минуле, змушуючи разом з персонажами картин переживати ситуації, задумані Володимиром Егоровчем.

Однією з таких картин є “Перший фрак”. На ній художник зобразив молодого чоловіка, одягненого у новенький фрак. Справа відбувається в невеликій кімнаті; біля новоспеченого чепуруна зібралися всі домочадці. За незграбну постать молодої людини видно, що він надів фрак перший раз в житті: він сутулиться, навіщо-то розвів в сторони лікті. По його обличчю видно, що йому не терпиться почути думку про його новому костюмі рідних, які у всі очі дивляться на обновку.

Поряд з головним героєм картини варто його бабуся. Піднявши окуляри, вона, з видом експерта роздивляється тонку тканину піджака, мабуть, оцінюючи її якість. Зліва стоїть молода жінка, яка зворушливо дивиться на молоду людину, в її усмішці читається схвалення і захоплення, видно, що новий костюм їй до вподоби. Навіть молоденькою покоївки цікаво поглянути на молодого красеня пана, намагаючись не видати своїх емоцій, вона прикрилася рукою.

Але погляд молодого пана звернений до жінки, одягненої в чорне плаття. Ймовірно, це його мати і її думка дійсно важливо для юнака. Але на обличчі її не видно захвату і радості, тільки якась втомлена задума. Які ж внутрішні сумніви терзають її?

Ретельно, до найдрібніших подробиць зобразив Маковський кімнату, в якій відбувається дія – це типова кімната дворянського будинку того часу. Вірніше всього, що в цій кімнаті живе сам головний герой полотна. В кімнаті можна побачити великий шафа, тахту, солідний письмовий стіл для роботи. На стінах багато картин, мабуть юнак є шанувальником художнього мистецтва, а може, це просто данина моді.

Біла кахляна піч біля центральної стіни – яскравий елемент картини. Вона відображає багато сонячного світла, через це полотно стає не таким темним. Цікавий прийом, використовуваний художником при написанні полотна – глядач спостерігає за сценою немов би через вікно, це дає можливість максимально зануритися в атмосферу картини Володимира Маковського “Перший фрак”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Перший фрак – Володимир Маковський.