Перший сніг – Аркадій Пластов

Перший сніг   Аркадій Пластов

У творах Аркадія Пластова неозброєним поглядом видно непідробна любов до сільського життя, селянству; саме цій темі присвячено багато його роботи. Одна з найвідоміших його картин на цю тему – “Перший сніг”. На ній художник зобразив простий сюжет з сільського життя – декораціями є хата, палісадник перед нею, береза. Але головне на картині – снігопад.

На ганку старенької сільської хати стоять двоє дітей – мабуть, брат і сестра, і заворожено дивляться на падаючий з неба сніг. М’яким білим килимом покривають мільйони кружляючих у танці сніжинок землю, дерева, будівлі. Це видовище вражає і зачаровує їх – видно, що вони дуже довго чекали цієї події. На обличчях дітей застигли посмішки – чисті, щирі, які можуть бути тільки у людей, здатних знаходити красу в простих буденних речах.

Мабуть, діти, побачивши за вікном падає сніг, збиралися на вулицю поспіхом, дівчинка накинула лише вовняну хустку поверх сукні, але свого молодшого брата одягла тепліше: на ньому пальтечко і шапка. Ноги дітей взуті у валянки – звичайну сільську зимове взуття.

Колірне рішення, обраний художником для цієї роботи, створює деяку одноманітність, на картині переважають білі, сірі та коричневі кольори. Незважаючи на це, полотно анітрохи не надоїдає глядачеві. Захоплені погляди дітей вторять чистому свіжому снігу. Сніжинки ласкаво стосуються їх осіб, які світяться теплом і радістю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.33 out of 5)


Перший сніг – Аркадій Пластов.