Перший сніг – Ігор Попов

Перший сніг   Ігор Попов

Творчості цього російському живописцю, на думку багатьох істориків і критиків, властиві такого роду пейзажі. Як і багато інші свої картини, картину “Перший сніг” Попов присвятив життя провінційного міста. На думку критиків, ця картина має психологізм і лаконічність.

Якщо звернути увагу, картина намальована в сірих, жовтих і білих відтінках, але навіть сірість фарб не затьмарює виникло відчуття не тільки радості, але ще й веселощів. Фарби здалися мені прозорими і ніжними, і в тому поєднанні, що їх вжив художник дають нам можливість відчути початок зими з її морозним і чистим повітрям.

Дивлячись на картину, мені здалося, що я перебуваю в будинку, і дивлюся у вікно з другого поверху-третього, а може навіть і вище. Для мене немов відкрився огляд на занесену снігом вулицю з невисокими будинками, які художник зобразив у жовтому кольорі, найімовірніше, щоб показати нам їх старовину і старість. Також про старості цих будинків кажуть ще й вузькі балкони, і виступаючі вікна. Чистий, білий сніг, приховує восени бруд, а на снігу можна навіть розгледіти відблиски сонця.

На передньому плані картини намальовані три фігури дівчат, їх чомусь художник зобразив танцюючими. Нам залишається тільки додумати, що їх танець, це не що інше як прояв радості, з приводу випав перший сніг. Своїм завзятим хороводом вони немов втягують нас у свою атмосферу радості і веселощів. Задній план твори займають високі будинки, і навіть можна розгледіти силуети заводів. Праворуч ростуть дерева і деякі з них, ще не втратили всю свою листя.

Не дивлячись на те, що художник намалював на своєму пейзажі похмуре небо, його білий сніг, дарує радість та відчуття свята, що сіра і брудна осінь залишається позаду, попереду багато зимових радощів, а потім початок нового життя, настання весни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)