Перший Вселенський Нікейський собор – Василь Суріков

Перший Вселенський Нікейський собор   Василь Суріков

Чотири величезні композиції, створені Сурікова для московського храму Христа Спасителя, стали, взагалі кажучи, результатом непорозуміння. Закінчуючи Академію мистецтв, молодий художник розраховував отримати велику золоту медаль і виїхати на три роки – в якості пенсіонера Академії – за кордон. Але цього не сталося: представлена ним картина “Апостол Павло пояснює догмати віри в присутності царя Агріппи, сестри його Береніки і проконсула Фесту” не зібрала більшості голосів.

Тоді Суриков прийняв замовлення комісії з побудови храму Христа Спасителя на виконання чотирьох фресок, присвячених подіям ранньої християнської історії – чотирьох першим Вселенським соборам. Це рішення було доленосним – приїхавши до Москви для роботи над розписами, він назавжди залишився в стародавній столиці, ставши з тих пір відданим москвичем.

Працював Суриков під наглядом комісії, що, звичайно ж, не могло подобатися молодому художнику. Тим не менш, створення величезних багатофігурних композицій не пройшло безслідно для нього, – деякі напрацьовані в процесі роботи прийоми стали в нагоді надалі, коли Суриков писав свої історичні картини. Представляємо увазі читачів розпису “Перший Вселенський Нікейський собор”, 1876 “Четвертий Вселенський Халкідонський собор”, 1876 .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Перший Вселенський Нікейський собор – Василь Суріков.