Персик цвітіння – Вінсент Ван Гог

Персик цвітіння   Вінсент Ван Гог

Картину “Персикове дерево в цвіту” Ван Гог написав у 1888 році. Кількома місяцями раніше він переїхав на південь Франції, в містечко Арль. Весна в цій місцевості настільки зачарувала Ван Гога, що він невпинно малював.

Картину “Персикове дерево в цвіту”, практично всі пейзажі того періоду, Ван Гог написав з натури. Він працював під відкритим небом, не звертаючи уваги ні на дощі, на холодний весняний вітер. Художник писав у своїх листах, що зачарований садами Арля.

Картина написана в імпресіоністичній манері. Ван Гог прагнув домогтися максимальної взаємозв’язку малюнка і кольору, щоб як можна точніше передати стан природи. Мазки покладені безладно і хаотично. Контури досить розмиті, не мають чітких обрисів, і за рахунок цього картина здається незвичайно повітряної і природною.

По-весняному синє небо відтіняє жовто-зелені світлі кольори землі. На дальньому плані видніються дерева, і червонуватий колір їх гілок вказує на те, що вже зав’язалися нирки. Весь передній план займає крихке персикове дерево. Білизна його квітів, які колишуться блакитні тіні, тонкість обрисів – все це створює відчуття сонячної весни.

Ван Гог не раз писав квітучі весняні дерева, але картина “Персикове дерево в цвіту” вважається кращою з цієї серії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Персик цвітіння – Вінсент Ван Гог.