Перспективи – Сальвадор Далі

Перспективи   Сальвадор Далі

Віртуальність і сюрреалізм Дали – глибокий, складний, мимоволі пов’язаний і вислизає від логічного аналізу. В цьому і полягає сенс нереального стану, що приходить у снах.

В “ненормальною” живопису простежується точно помічені деталі та образи, незважаючи на свідому заплутаність зображення, переглядаючи яку потрапляєш в невідомий світ містичних істот і текучих мрій.

Картини Далі – це Всесвіт особистих переживань. В них є і еротизм, і садизм, життя межує зі смертю, а єдине можливе стан – деформація.

Фірмовим знаком Дали стало – перетворення. Іноді цей прийом утворює центральну суть картини, а часом залишається деталлю. Стан переходу, метаморфоза предмета відіграє важливу роль у світі. Тут не відрізняються реальність і вигадка. Неймовірне змішання несумісних деталей дає відчуття ірраціональної реальності, яка складається в єдиний комплекс.

Твір мистецтва відкривається кожному по-своєму. Ніхто не зможе пояснити, що може бути зрозуміле через власні відчуття і життєвий досвід. У картині є ряд символів.

Людські істоти на дальньому плані нагадують комах, а точніше сарану або мурах, які були знаками для вразливого Дали і пов’язані з передвісником неприємностей і як підсумок, зі смертю.

Незважаючи на віртуозна майстерність автора, картина виглядає этюдной без демонстрації техніки. Він створив якийсь пустельний лаконічний пейзаж зі скелею, в якому кожен проживає нереальну життя.

Художник зображує оголених людей, по суті, є символом сюрреалізму, який оголює всі без усяких меж, як і в маніфесті сюрреалістів, говорить, що “немає межі у ваших фантазіях”, а межі ми придумуємо самі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Перспективи – Сальвадор Далі.