Петро I допитує царевича Олексія в Петергофі – Микола Ге

Петро I допитує царевича Олексія в Петергофі   Микола Ге

На картині Ге Н. Н. з назвою, що говорить сам за себе, “Петро I допитує царевича Олексія в Петергофі” зображена кімната, в якій знаходяться дві людини: Петро I і його син Олексій. Вже тільки по одному погляду на картину, можна з упевненістю сказати, що між цими людьми існує взаємне незгоду.

Петро I дивиться на свого сина сердитим і грізним поглядом, засуджуючи за якийсь проступок. Його велична і горда постава говорить про явне невдоволення. Він вичікувально дивиться на Олексія, немов чекає його виправдань або каяття у скоєному. Його повернена поза в протилежну сторону від сина може говорити про те, що він намагається, як ніби сховатися від чого-то, і не хоче навіть чути те, що говорить його син.

Олексій же, у свою чергу, слухняно стоїть перед батьком. Блідий, довготелесий, злегка спираючись рукою об стіл. Він схилив голову і опустив очі, видно, що йому соромно, і він відчуває себе винним. Можливо, він навіть відчуває страх перед гнівом батька. Пронизливий погляд Петра I ніби пронизує його зсередини.

Все оздоблення в кімнаті дуже багате. Розкіш спостерігається скрізь. Дерев’яний стіл покритий товстою дорогий скатертиною з позолотою. На столі лежать якісь документи і чорнильниця з пером. На підлозі лежить частину документа. Можна припустити, що він опинився там випадково. Можливо, Петро I в припадку гніву, жбурнув його на підлогу під ноги.

На стінах висять старовинні картини в масивних рамках, які в поєднанні з великим каміном створюють особливий колорит. Різьблені стільці і крісла, обшиті червоною тканиною, служать відмінним доповненням до всього оздобленню.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Петро I допитує царевича Олексія в Петергофі – Микола Ге.