Петро I на псового полювання – Валентин Сєров

Петро I на псового полювання   Валентин Сєров

Зайнявшись ілюстраціями до “Царському полюванні”, Сєров провів своєрідне розслідування, що дозволило йому дізнатися не особливо афішуються факти з життя царського двору, а також написати правдиві портрети перших осіб держави.

Робота “Петро I на псового полювання” продовжила серію творів, пов’язаних з темою полювання, і вже відповідає всім критеріям повноцінної картини.

Зображена сцена полювання цікава не тільки продуманістю колориту, глибокою обробкою деталей, і гостротою форм, але і увагою Сєрова до загальнополітичних процесів, що відбувалися в епоху Петра I. Молодий цар-реформатор, як би показує “старої гвардії”, що вона відстає від нового життя, до того ж цілком залежить від простих хлопів. Псарей, за звичаєм керували собаками, цар до полювання не допустив, що і призвело до потішної сцені, коли бояри виявилися неспроможні в управлінні зграєю.

Сєров, з властивою йому проникливістю і майстерністю психолога, достовірно передав настрій, сформоване в протилежних “таборах”.

Викликає захоплення поетична краса засніжених полів, і принадність російської зими, зображених з такою любов’ю до рідної природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)