Підлісок II – Вінсент Ван Гог

Підлісок II   Вінсент Ван Гог

Паризький період творчості Ван Гога відзначений небувалою інтенсивністю роботи. Захоплення новаторськими концепціями імпресіонізму призводить радикальної зміни живописної манери, способів творчого вираження і сприйняття натури. У своїх картинах художник тепер повністю відходить від канонів і правил, що диктуються класичною школою живопису.

На цій картині 1887 року Ван Гог малює ділянку підліска. Художника надихає гра світла на лісової зелені, і він передає її з допомогою яскравого розмаїття відтінків. Масивний затінений стовбур дерева розмежовує невеликий простір на дві частини, за ним видніється освітлений яскравим сонцем ділянка лісу.

Художник уникає використання чорних і сірих кольорів навіть в глибоких тінях. Вся картина написана чистими яскравими відтінками, які разом складають небувалу по барвистості мозаїку. Освітлена зелень далекого плану грає теплими сонячним відтінками жовтого, сильно контрастує з синьо-блакитними тінями перед деревом. Але як світло, так і тінь складена безліччю різнобарвних мазків, кожен з яких відіграє роль в загальній колірній гамі картини. Талант живописця тут проявляється в тому, що за допомогою кольору Ван Гог зумів показати небувалу красу такого незначного, на перший погляд місця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)