Підніжжя Виковари. Каміння на березі річки – Олександр Іванов

Підніжжя Виковари. Каміння на березі річки   Олександр Іванов

Етюд – перший у великій серії “пейзажів з хлопчиками”, створений Івановим у 1850-е роки. Етюди грали прикладну, допоміжну роль: працюючи над великою картиною, художник перевіряв і уточнював світлові і просторові співвідношення фігур і пейзажу. Він прагнув до поєднанню традиційних композиції і малюнка з новими поняттями про кольорі і світлі.

Етюд писався в Італії в околицях Альбано, де було багато кам’янистих пагорбів. Іванов розставив і розсадив своїх натурників за тією ж схему, за якою розмістив групи персонажів у Явлення Христа народу: одна з фігур знаходиться на дальньому плані, на височині; дві інші сидять в тіні скелі ліворуч, дві фігури зображені на кам’янистому схилі праворуч і, нарешті, на передньому плані художник поміщає сидить хлопчика і поруч з ним – оголену постать стоїть натурника.

Природне сонячне світло перетворює пейзаж і фігури, змушує фарби грати нескінченно багатими і різноманітними відтінками. Смагляве тіло оголеного хлопчика контрастує з білою тканиною, на якої відіграють зелені і блакитні тіні. Біла сорочка натурника, що сидить в тіні, написана блакитним.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Підніжжя Виковари. Каміння на березі річки – Олександр Іванов.