Підвода для сіна – Джон Констебл

Підвода для сіна   Джон Констебл

Ця картина входить в серію “шестіфутових” полотен зі сценами повсякденному житті долини річки Stord. Художник працював над “Возом для сіна” в своїй лондонській майстерні, користуючись старими малюнками і начерками маслом. Теплий, тихий день. Коні повільно йдуть через брід. З низького берега за возом стежить допитливий пес, погляд якого допомагає художнику направити в глиб картини і погляд глядача.

Вперше “Віз для сіна” була виставлена в Королівської Академії під назвою “Пейзаж: Опівдні”. Констебл намагався якомога точніше зафіксувати всі швидкоплинні особливості освітлення та атмосфери. Незважаючи на позитивні відгуки критиків на картину, після виставки у Королівській Академії її ніхто не купив.

Через три роки “Віз для сіна” була показана в паризькому Салоні, і ось тут-то вона справила справжній фурор. В своєї другої лекції про пейзаж, в якій йшлося про “яскравості” робіт Клода Лоррена, Констебл підняв руку зі склянкою води і запитав аудиторію: “Який колір ви бачите перед собою?” Дійсно, як передати на полотні прозору воду? Сам Констебл вирішував цю проблему за допомогою світлових відблисків, написаних титановими білилами. Але, звичайно, він розумів, що одних відблисків недостатньо.

Важливо було вміти зобразити воду у всьому її різноманіття – від річкового потоку до лежачої на траві роси, від крапельок вологи на мокрому листі до вологих плям на згнилої колоді або колесах воза. Всі ці ефекти Констебл вмів передавати крихітними мазками і цяточками все тих же білил, варіюючи товщину шарів фарби у відповідності з фактурою предмета. Ця оригінальна, по-справжньому новаторська техніка далеко не відразу була оцінена критиками, довгий час назвалися цяточки білил “сніжинками Констебла”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)