Пифферари перед образом мадонни – Карл Брюллов

Пифферари перед образом мадонни   Карл Брюллов

Пифферари, мандрівні італійські музиканти, що грають на пифферо, зупинилися біля входу в каплицю. Старий і хлопчик у простих одязі італійської бідноти – кольорових плащах і крислатих капелюхах – з благоговінням дивляться на зображення мадонни, що висить на стіні.

Промені яскравого південного сонця відчуваються і в тіні, відображаються на іконі, на кам’яній стіні каплиці, на обличчях музикантів. Принадність сяючою італійської природи передана Брюлловим з дивовижною достовірністю і безпосередністю.

Посилаючи в 1822 році Карла Павловича Брюллова разом з його братом Олександром в Італію для знайомства з творами класиків мистецтва, Товариство заохочення художників забезпечив своїх пенсіонерів інструкцією, де зазначено: “Слід зауважити, що тепер люди, до нещастя, воліють пейзажі, нутрощі, сільські сцени і все те, що називають… “Tableax genre de” . Таким чином, Суспільство застерігало художника, незадовго перед тим закінчив клас історичної живопису Петербурзької академії, від захоплень, негідними високого звання живописця.

І тим не менш, в перший період свого перебування в Італії Карл Брюллов пише саме жанрові сцени, “нутрощі”, цікавиться пейзажем. Він створює в ці роки картини “Ранок” і “Полудень”, зображує сцени з народного життя – “Пілігрими”, “Вечерню”, “Пифферари” та ін. Робота з натури на відкритому повітрі висуває перед молодим художником нові завдання, але він не змінює основним принципам академічної школи. Його картини написані звучним локальним кольором, форми окреслені точним малюнком, строю продумана і вивірена композиція.

Бідні одягу його мандрівних музикантів здаються красивими в променях південного сонця. Краса і суворе благородство форм залишаються для вихованця Академії головним при всьому його інтерес до передачі безпосередньо наблюденной сцени з життя простого італійського люда.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пифферари перед образом мадонни – Карл Брюллов.