Пікнік на траві, Шайи – Клод Моне

Пікнік на траві, Шайи   Клод Моне

Скандальне полотно Едуарда Мане спонукало його колегу, основоположник імпресіонізму – Клода Моне – написати картину, по суті, з тією ж самою назвою, але вже без усякого епатажу поважної публіки. Моне в цей час ще тільки намацував власний оригінальний стиль. Зокрема, він дозволяв собі нехтувати лініями, моделювання форм здійснював за допомогою кольорових плям, людські фігури позбавлялися чітких контурів.

Рано полюбив пленер, Моне жваво цікавився всілякими ефектами, яке дає природне освітлення. І ось нічим, власне, не примітна сцена на лісовій галявині подарувала автору картини чудову можливість поспостерігати, як крізь густе листя дерев наполегливо пробиваються сонячні відблиски, падаючи потім на різні поверхні. Сам колір цих поверхонь ставав різних саме завдяки цим самим відблисків.

Отже, що, власне, зображено на картині? Точніше, хто? Досить строкате аристократичне суспільство, деякі члени якого навіть демонстративно відвернулися від потенційного глядача. Судячи з усього, ніхто художнику спеціально не позував: він малював по пам’яті, або повністю фантазував. Дами одягнені за останньою “писку” моди, буквально потопаючи в складках власних суконь. В сутності, скільки-небудь виразна композиція у картини відсутня. Будучи в компанії, люди роз’єднані, кожен наданий самому собі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)