Пірс Брайтон – Джон Констебл

Пірс Брайтон   Джон Констебл

Констебл відчував до Брайтона двоїсті почуття. Два його приїзду в це місто – в 1824 і 1828 році – були пов’язані з важкою хворобою його дружини Марії. В Брайтоні він сподівався вилікувати її від сухот. Але морський курорт лише ненадовго полегшив її страждання. Це не могло не залишити гіркого осаду в душі художника.

Крім того, Констебла дратували галасливі юрби відпочиваючих. Він їдко називав місцевий пляж “приморської Пікаділлі”, порівнюючи його з однією з найжвавіших вулиць Лондона. Нарешті, він вважав відвідування модних курортів марнуванням часу. Звідси Констебл писав Д. Фішеру: “Коротко кажучи, тут немає нічого цікавого для художника, якщо не вважати хвилерізів і постійно мінливого неба.

Рибальські човни виглядають дуже мальовничо, але цей сюжет заїжджений пейзажистами вже настільки, що від нього, по-моєму, тепер більше шкоди, ніж користі”. Але, незважаючи на роздратування і гіркоту, Констеблу вдалося написати тут картину, яка, будучи показана на виставці Королівської Академії, отримала дуже схвальні відгуки.

Про “Пірсі в Брайтоні” критики говорили тільки у найвищих ступенях. Його ставили в один ряд з кращими морськими пейзажами Тернера. Правда, тоді картина так і не знайшла покупця, і з тих пір Констебл ніколи більше не брався за морські пейзажі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Пірс Брайтон – Джон Констебл.