Після купання – Едгар Дега

Після купання   Едгар Дега

Робота Едгара Дега “Після купання” написана автором в тому віці, коли чоловіка вже не можна спокусити або чимось здивувати. Досвідченість художника пояснює точну передачу жіночого тіла, вікових нюансів і змін. Героїня сюжету ще молода. Її сформоване тіло вже не так незграбно, коліна не гострі, а плечі придбали приємну покатость. Волосся зібране в акуратну щільну оболонку і мають мідний колір, не зворушений сивиною. Риси її обличчя мало вгадуються, але профіль видає підтягнутий підборіддя і тонку шию. Ймовірно, дівчині ще немає тридцяти.

Кімната, куди помістив героїню Едгар Дега, нагадує пральню. Тут купи білих простирадл, швидше за все з льону або бавовни. На одній з них розташувалася босонога жінка. Її маленькі пальчики вп’ялися в губку або шматок текстильного матеріалу старанно натирають вологу шкіру. Смішна поза відкриває самотнє проведення часу, в кімнаті немає нікого, крім самої героїні. Захаращеність, що панує в кожному кутку, огорнула домашнім теплом даму. Навіть спинка стільця здається обжитий і засмальцьованій. Мабуть, вона користується популярністю.

Тепла гама поєднується з темно-бірюзовим кольором підлоги. Пастель, що обрана художником в якості основного матеріалу, кришилася і оголила подряпані місця рожевого кольору. Папір постаріла і втратила колишню пружність. Тому зображення перетворилося в потертий шматок пастельного живопису, цінний своїм віком і авторством. Кольорові крейди не часті гості в руках живописців. Тим цікавіше здається картина “Після купання”. Дега, користуючись унікальним властивістю пастелі, лягати на папір в залежності від ступеня натискання іл розтушовування – то яскравіше, то блідіше, віртуозно маніпулює кольором.

Для опрацювання переднього плану автор обрав штрихування, розтирання білого кольору на оголеній спині, позначивши блік від сонячного світла. А ось дальній план, наприклад гардини, мають чіткий абрис складок. “Після купання” – картина з побутовим сюжетом. Вона зрозуміла, за рахунок чого затребувана. Тут не треба домислювати і вгадувати. Автор просто говорить мовою мистецтва з тими, хто також може прийняти ванну і захоплено витирати краплі і залишки мильної піни з власного тіла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Після купання – Едгар Дега.